İnternetten Para Kazanmanın Yolları
Bilgisayar

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanmanın yollarını merak eden arkadaşlara bir kaç başlıkta nasıl internetten para kazanacaklarını açıklayacağım. İnternet sektörü geliştikçe bu sektörü yarı zamanlı iş haline getirmek, ek iş olarak yapmak yada öğrenci olup az da olsa bir para kazanmak isteyen arkadaşlara bir kaç önerim var.

1. Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Evet internetten para kazanmak denilince başvurulan ilk yöntem budur. Anket doldurmak için hiçbir maliyet yoktur. Bu yüzden en çok tercih edilen yöntemde budur. Anket doldurarak para kazanmak isteyen arkadaşlar için bir kaç tane önerim olacak. Başlıca Anket sitelerine örnek vermek gerekirse Napolyon.com , Benderimki.com , Myiyo.com , Marketagent.com , toloka.yandex.com sitelerine bakılabilir. Tabi ülkemizde PayPal'ın kapalın olması ödeme yöntemlerinde çok sıkıntı yaşatmaktadır. Ama hepsi ödeme yapan sitelerdir.
Napolyon.com sitesi en az 100 TL de ödeme yapmaktadır. Bunun dışında indirim ve diğer şeylerde sunmaktadır. Ödeme olarak 100TL steam cüzdan kodu. 100TL banka transferi veya bir çok yerde geçerli indirimi sağlıyor.
Benderimki.com sitesi en az 20TL de ödeme yapmaktadır. Bunun dışında ödeme olarak Telefonunuza TL yükleme, LoL oyununda nakit para olarak çekmek, ve bir alışveriş sitesinde indirim. Siteden bende ödeme aldım uzun zamandır kullandığım bir sistemdir.
Myiyo.com sitesi bir çok kişi tarafından kullanılan bir sitedir. Ödeme olarak güzel getirileri olan bu internet sitesini kullanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Marketagent.com sitesi ile ilk üyeliğinizde 150 puan ve arkadaş davetinizde 100 puan kazanabilirsiniz. Anket doldurarak 10 ila 50 puan arasında puan kazanabilirsiniz. Bu arada 100 puan 1€ olarak geçmektedir. Minimum ödeme almak için ise 200 puanınız olmalıdır. Ödeme yöntemi olarak skrill kullanmaktadır.

Yandex Toloka sitesi ile yandex için çalışabilirsiniz. Yandexin size verdiği görevleri yaparak dolar cinsinde para kazanabilirsiniz. Ödeme olarak minimum 1 dolar olarak görünmektedir. Eskiden PayPal ile ödeme yapan yandex toloka şuanda Skrill veya PaPara ile ödeme yapmaktadır. Bu internet sitesi ile sizde internetten para kazanabilirsiniz. Şuana kadar 1 Ayda 15 Dolar kadar para kazandım.

2. Blog sitesi kurmak

Blog Yazarak Para Kazanmak

Evet blog sitesi kurmak hatta blogger üzerinden blog kurmak daha az maliyeti olan bir sistemdir. Google destekli bu blog sistemi ile alan adınızın sonunda blogspot.com.tr olarak gitmektedir. Güzel paylaşımlar yaparak güzel bir trafik çektikten sonra blogunuza adsanse ile gelir elde edersiniz. Bu yöntemi web sitesi kurarak da kazanabilirsiniz. Web sitesi kurmanın da Alan adı ve Hosting ücreti olduğundan biraz maliyetli olabilir. Elinizde hiç para yoksa Blogger ile blog kurmak daha kolaydır.

3. Logo , Banner , Broşür , Kartvizit veya Afiş tasarlayarak para kazanmak.

Logo ve Banner Yaparak Para Kazanmak

Photoshop bilginiz varsa ve bunu biraz da para kazanmak istiyorsanız bu işi yazabilirsiniz. Fakat biraz da yaratıcılık olması gerek. Bionluk.com yada farklı kanallar üzerinden logo yapıp satmanız mümkün. U sektörde bir fiyatlandırma olmadığı için istediğiniz veya anlaştığınız ücretle işlerinizi satabilirsiniz. Yakınınızdaki işletmelerle anlaşıp onlara broşür veya kartvizit tasarımı yapabilirsiniz. İlk başta tabi ki referans kazanmanız ve bu yüzden ilk birkaç işinizi ücretsiz yapmanız ve böylelikle referans elde edip geri bildirimler almanız gerekmektedir.

4. Web sitesi kurarak para kazanmak

Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak

Web sitesi kurmayı biliyorsanız ve daha önceden birkaç deneyiminiz varsa size birkaç önerim var. Benim gibi sizde çevrenizde bulunan işletmelere giderek sizlere şu fiyattan bir web sitesi yapabilirim. Diyebilirsiniz. İlk önce tabi ki de masrafınızı hesaplamanız ve buna göre fiyat vermeniz gerekmektedir. Veridyen.com ile aylık 4 TL ye küçük işletmeler için güzel bir hosting alabilirsiniz. Bu da yıllık 48 TL yapar. İsimtescil yada Godaddy ile domain alabilirsiniz. Godaddy ile ilk yıl 4 TL gibi bir ücret ile alabilirsiniz. 52 TL küçük bir işletme için 100-150 TL arasında bir tasarım ile oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 200 TL gibi bir ücret ile oluşturacağınız bu internet sitesini isterseniz istediğiniz fiyata satabilirsiniz.

5. Makale satışı ile internetten para kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternette Anket dolduracak kadar zamanınız yoksa ve Web sitesinden anlamıyorsanız yada Photoshop bilginiz yoksa bu adımı izleyebilir ve İnternetten para kazanabilirsiniz. Türkçe'yi iyi kullanıyorsanız ve bildiğiniz konularda konuşmayı seviyorsanız bunları yazıya dökerek para kazanabilirsiniz. Makale satmak için ise forum sitelerine üye olabilir veya makale satış siteleri ile makalenizi satabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere internetten para kazanmak için neler yapılabilir gibi bir yazı paylaştık. Bu yazımızdan yola çıkarak sizde para kazanabilirsiniz. Bu yöntemler ile küçük gelirler kazanabilirsiniz. Daha fazla kazanmak için daha fazla yatırım yapmalısınız. Unutmayın internetten para kazanmak zor değil ama yöntemlerini bilmelisiniz. İnternetten para kazanarak çok fazla gelir elde etmek ilk aşamada zor olabilir ama ilerleyen zamanlarda gelir elde etmeniz çok daha kolay olacaktır.