Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da Dizisi
Dizi

Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da Dizisi

 

 

Son zamanlarda televizyonlarda yayınlanmayan, Youtube gibi video izleme platformlarında paylaşılan dizilerin sayısı yavaş yavaş artış gösteriyor, televizyonda yayınlayacak kadar yatırım alamayan lakin çok profesyonel olan bir çok dizi internet dizisi olarak youtube üzerinden izleniyor. Son 2 haftadır takip ettiğim, çok profesyonel bulduğum ve ayrıca yaşadığım şehirde çekilen "SIFIR BİR - BİR ZAMANLAR ADANA'DA" dizisini sizlerle paylaşmak istedim. Youtube üzerinden paylaşılan dizide Adana'nın Hürriyet mahallesinde doğup büyümüş olan 3 gencin yasadışı işlere bulaşmasını konu alıyor.

Filmin asıl konusu şöyle;

"Savaş, Cio ve Özgür, Adana'nın Hürriyet Mahallesi'nde doğup büyümüş, 20 li yaşlarında 3 gençtir. Savaş hem yaşı itibariyle, daha da önemlisi cesareti, gözükaralığı, zekası ve kiritik zamanlarda aldığı doğru kararlar nedeniyle ''Abi'' konumundadır. Zamanla bu özelliği sayesinde kendisinden yaşça büyüklerin bile 'Abisi' olacaktır.  Cio ise biraz gösteriş meraklısı, gücüyle ve yaptıklarıyla övünmeyi seven, ama bunları bile hep planlı şekilde yapan birisidir. Zekidir. Anlık gibi verdiği tepkiler bile aslında planlıdır ve bir amaca hizmet eder. Hem fiziksel, hem de zihinsel gücünü doğru kullanmaya çalışır. Yaptıkları işlerde kendini arka planda tutabilmeyi iyi becerir.  Özgür ise, şair ruhlu, sessiz, sakin birisidir. Aynı zamanda yeri geldiğinde bir o kadar da cani olabilecek bir yapıdadır. Örneğin birisini vursa, öldürdüğünden emin olabilmek için gidip bir de kafasına sıkabilir. Ama yaralı bir kediye yardım edebilmek için de herşeyi yapabilecek birisidir. Soygun ya da hırsızlık gibi işlerde, çoğunlukla parayı alan kişi olmak yerine işin başka bir tarafına yardım eder.

Bu üç yakın arkadaşın, bir de yeri geldiğinde kendilerine yardım eden, onlarla suç ortaklığı yapan akrabaları ve arkadaşları vardır. Ama temel kadro çoğunlukla bu üç kişidir. Savaş'ın önderliğinde ve diğerlerinin desteğiyle... Türkiye'de işsizliğin en yüksek olduğu şehir olan Adana'nın Hürriyet Mahallesi gibi bir yerinde büyüyen bir çocuk için fazla seçenek yoktur. Hayatları bir şekilde yasadışı yollara girmiştir. Hırsızlık, gasp, yaralama gibi suçlardan farklı zamanlarda cezaevine girip çıkmışlardır.

Yaşadıkları mahallede yasadışı işlerle geçimini sağlayan bir çok grup vardır. Ve tabiki bunların aralarında da bir güç dengesi vardır. Bu denge de diğer herşey gibi değişime uğrar."

Yönetmenliğini Kadri Beran TAŞKIN'ın yaptığı, dizisinin oyuncu kadrosunda Savaş SATIŞ, Cihangir CEYHAN, Özgür MERİÇ ve Burak ŞAFAK bulunuyor.

Diziyi, Youtube, Facebook veya Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Dizinin birinci,ikinci ve üçüncü bölümü aşağıda yer alıyor. Dizinin 4. bölümü ise çok yakında sizlere dizinin Youtube hesabı üzerinden yayınlanacak, Facebook ve Twitter hesapları üzerinden de paylaşılacaktır.

Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da 1. Bölüm  :

Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da 2. Bölüm :

Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana'da 3. Bölüm :