En İyi Resim Optimizasyonu Siteleri
SEO

En İyi Resim Optimizasyonu Siteleri

Resimlerinizi web sitenize yüklemeden önce sıkıştırmak mı istiyorsunuz? Bazen web sitenizde kullandığınız veya kullanmak istediğiniz çok sayıda fotoğrafınız olabilir, bu nedenle resimleri optimize etmeniz gerekir. Bu kılavuzda, görüntü sıkıştırma için en iyi web sitelerini paylaşacağız.

Adobe Photoshop gibi yazılımlar pahalı olabilir ve pek çok web sitesi sahibi için bu yazılımları almaya bütçe yetmez. Biz de muhteşem sonuçlar ortaya çıkaran ve tamamen ücretsiz olan bazı araçları sizlere sunacağız.

Resim Optimizasyonu Neden Gereklidir?

Resimleri tam kalitede web sitesine yüklemek sayfanın açılış hızını yavaşlatabilir ve bu da kullanıcılarınızı rahatsız edebilir. Resimlerinizi optimize etmek, web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır .

Resimleri sıkıştırmak için en iyi ücretsiz resim optimizasyon araçlarına göz atalım:

JPEG Optimizer

JPEG Optimizer

JPEG Optimizer, fotoğrafları online olarak yükleyip sıkıştırmanızı sağlayan basit bir resim optimizasyon aracıdır. Resim sıkıştırma seviyesi çubuğu bulunan bu site sayesinde, fotoğraflarınızı ihtiyacınız olduğu kadar sıkıştırmanızı ve daha kolay optimize etmenizi sağlar.

JPEG Optimizer'de resimleri yeniden boyutlandırabilirsiniz, böylece resim dosyası boyutu azaltılabilir ve siteniz de daha hızlı yüklenir.

Optimizilla

Optimizilla

Optimizilla, mümkün olan en düşük dosya boyutuyla görüntülerinizde en iyi kaliteyi koruyarak sıkıştırmaya çalışır. Bu araç ile JPEG ve PNG fotoğraflarınızı sıkıştırabilirsiniz.

En fazla 20 resim yüklemenize ve her bir fotoğrafın sıkıştırma seviyesini ayrı ayrı ayarlamanızı sağlar. Ayrıca bir sürgü şeklinde resmin önceki ve sonraki sürümü gösterir.

Kraken.io

Kraken.io

Kraken, fotoğrafları toplu şekilde yüklemenize ve en düşük dosya boyutları için optimize etmenize olanak tanıyan inanılmaz bir görüntü sıkıştırma aracıdır. Zaman kazanmak için sıkıştırılmış fotoğrafları zip formatında veya birer birer indirebilirsiniz.

Kraken’in aynı zamanda resim boyutlandırma, çoklu görüntü kaynakları, sınırsız görüntü boyutları ve daha pek çok özellik ile birlikte gelen gelişmiş kullanıcılar için profesyonel bir sürümü de vardır.

ImageRecycle

Image Recycle

ImageRecycle, JPEG, PNG ve GIF resimlerinizi sıkıştırır ve sonuçlar etkileyicidir. Optimize edilmeleri için fotoğrafları sürükleyip bırakma seçeneği vardır. Bu araç hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir video bile bulunduruyor.

Ayrıca, web sitenizi analiz etmenize ve sitenizde iyi bir performans elde etmek için hangi görüntülerin optimizasyona ihtiyaç duyduğunu anlamanıza yardımcı olacak bir rapor almanıza da olanak tanır.

CompressNow

Compress Now

CompressNow, internette kolay bir optimizasyon aracıdır. JPEG, PNG ve GIF görüntülerini bilgisayardan yükleyebilir, görüntü için bir sıkıştırma yüzdesi belirleyebilir ve sitenizde kullanmak üzere indirebilirsiniz.

Bu araç sağ tarafta optimizasyon sonuçlarını gösterir, bu nedenle buna göre sıkıştırma seviyesi kaydırma çubuğunu taşıyabilirsiniz.

Online Image Optimizer

Online Image Optimizer

Online Image Optimizer, tüm resim formatlarındaki görüntüleri kolayca optimize etmenizi sağlayan Dynamic Drive ürünüyle, fotoğraflarınız web sitesinde daha hızlı yüklenir.

Çevrimiçi bu aracı kullanarak görüntüleri bir resim formatından farklı bir formata dönüştürebilirsiniz.

Tiny PNG

Tiny PNG

Tiny PNG, siteniz için görüntüleri sıkıştırmak için tonlarca imkanın bulunduğu ünlü ücretsiz resim optimizasyon araçlarından biridir. Bu araç, sıkıştırma için sadece JPEG ve PNG formatlarını kabul eder.

Bir seferde 20'ye kadar resim yüklemenizi ve sıkıştırmanızı sağlar. Her resim için resim boyutu 5 MB'den fazla olmamalıdır. Sıkıştırmadan sonra, resimleri bilgisayarınızdan indirebilir veya Dropbox hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Resize Photos

Resize Photos

Resize Photos, görüntü optimizasyonu için bir başka ücretsiz görüntü sıkıştırma aracıdır. Ayrıca, sitenizde, e-postalarınızda veya forumlarında kullanmak üzere fotoğrafları yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Sadece online olarak görüntüleri yükleyin ve ihtiyaç duyduğunuzda görüntüleri optimize etmek için sıkıştırma seviyesini 1-100 arasında ayarlayın.

GiftOfSpeed

Gift of Speed

GiftOfSpeed, PNG ve JPEG resimlerinizi ayrı ayrı sıkıştırmak için araçlar içerir. Dosya boyutlarını mümkün olan en düşük boyuta indirgemek için birden fazla görüntü sıkıştırma tekniği uygular.

Çevrimiçi görüntüler daha iyi performans için yeniden boyutlandırmanızı sağlar.

Compressor.io

Compress io

Compressor.io, görüntü kalitesini kaybetmeden dosya boyutunu maksimum düzeyde azaltmak için yüksek sıkıştırma özelliklerine sahiptir.

Şaşırtıcı bir araç olan bu site, JPEG, PNG, GIF ve SVG dosyalarını kolayca optimize etmek için olan esnekliği ile bilinir. Compressor.io, dosya boyutlarını %90'a kadar düşürebilir.

JPEGmini

JPEG Mini

JPEGmini resimlerinizi bir sıkıştırılmış bir şekilde size sunar. Resimlerinizin dosya boyutunu küçültür, bu nedenle görüntüleriniz çevrimiçi ortamlarda en hızlı şekide yüklenecek.

Resminizi yükleyin ve kaydırıcıyla yüklediğiniz resmin önceki ve sonraki hallerini görün. JPEGmini, sıkıştırma sonrasında görüntü kalitesini korur.

Compress.Photos

Compress Photos

Compress.Photos, kaliteyi kaybetmeden JPEG ve PNG görüntülerini kolayca optimize etmenize izin verir. Dosya boyutunu sıkıştırmak için fotoğraflar üzerinde mükemmel bir şekilde çalışır ve fotoğrafların daha hızlı yüklenmesine olanak sağlar.

Toplu fotoğrafları bir kerede yükleyebilir ve kalitesinde büyük bir kayıp yaşamadan Compress.Photos ile çevrimiçi ortamda optimize edebilirsiniz.

Convert Image

Convert Image

Convert Image, JPEG görüntülerinizi kolay bir şekilde sıkıştırmak için çevrimiçi bir resim optimizasyon aracıdır. JPEG fotoğrafları BMP, GIF, ICO, PNG ve benzeri diğer resim formatlarına dönüştürmenize olanak tanır.

Siz web sitenizdeki resimleri optimize etmek için hangi siteyi kullanıyorsunuz? Yorumlarda nedenleri ile belirtirseniz başka insanlara yardımcı olursunuz :)